ההבדל בין Fast Ethernet ו- Ethernet של Gigabit

Fast Ethernet לעומת Gigabit Ethernet | תקנים, מפרט מדיה פיזית, מהירות וביצועים

מהו אתרנט?

Ethernet ברשתות מחשבים מתייחס לאוסף של תקנים ורכיבים, המספק מדיה לתקשורת ברשת תקשורת מקומית (LAN), בין התקני רשת. ישנם סטנדרטים שונים שפותחו במהלך העשורים האחרונים, IEEE הגיע עם "IEEE 802. 3 - Ethernet רגילה" תחת חבילת פרוטוקול IEEE 802. תקן Ethernet מקורי IEEE 802. 3 תומך בקצב נתונים של 10 מגה-ביט לשנייה (Mbps).

עם התפתחות הטכנולוגיה, מהירות 10Mbps ב LAN לא היה מספיק. IEEE שיפרה את ה- Ethernet לתקן IEEE 802. 3u "Fast Ethernet", ולאחר מכן הם הגיעו עם תקן IEEE 802. 3z "Gigabit Ethernet".

מהו אתרנט מהיר?

Fast Ethernet הוא שיפור של אתרנט, המספק מהירות של 100Mbps. שיפור מהירות על Ethernet מושגת על ידי הקטנת זמן סיביות (זמן נלקח להעביר קצת) 0.01 מיקרו שניות. IEEE משתמש ב- 100BASE-Tx / Rx; כרגיל, "100" מייצג מהירות 100Mbps ו "Base" מייצג אותות baseband. להלן מציג את מפרט המדיה הפיזית.

-> ->

Standard

בינוני פיזי

100Base-T4

כבל זוג שזור - קטגוריה 3 UTP - אורך קטע מקסימלי 100m

100Base-TX

כבל זוג שזור - קטגוריה 5 UTP או STP - אורך קטע מקסימלי 100m דופלקס מלא ב 100Mbps

100Base-FX

כבל סיבים אופטיים - אורך קטע מקסימלי 2000m דופלקס מלא ב 100Mbps 100Base-T4 יכול להשתמש ארבעה זוגות שונים מעוות של קטגוריה 3 UTP (Unshielded Twisted זוגות) כבלים; שלושה זוגות בשני הכיוונים עם זוג אחד עבור CS / CD. הוא משתמש אותות 25MHz עם קידוד 8B / 6T. Inter מסגרת זמן הפער הוא ירד ל 960 nanoseconds מ 9. 6 מיקרו שניות ב Ethernet. המרחק המרבי בין שתי תחנות הוא 200m עם רכזת מחובר באמצע.

100Base-TX משתמש בשני זוגות כבלים זוגיים מעוותים; זוג אחד עבור השידור, והשני עבור הקבלה.

100Base-FX הוא בינוני סיב אופטי; ישנם שני כבלים עבור שידור וקליטה. היא משתמשת FDDI (סיבים מבוזרת Data Interface) הטכנולוגיה להמיר 4B / 5B ל NRZI קבוצת זרמי קוד לתוך אותות אופטיים בתדר שעון 125MHz.

מה זה Gigabit Ethernet?

עם שיפור נוסף ב- Ethernet וב- Fast Ethernet, הכריזה IEEE על IEEE 802. 3z - Gigabit Ethernet בפברואר 1997. למרות ש- Gigabit Ethernet משתמש באותו פורמט CSMA / CD ו- Ethernet, הוא מציג הבדלים משמעותיים כמו זמן חריץ. כפי ששמו מרמז, Gigabit Ethernet מספק שידור 1000Mbps במלואו דופלקס וחצי דופלקס. מפרטי המדיה הפיזית מפורטים להלן.

סטנדרטי

פיזי בינוני

1000Base-SX

סיבים אופטיים - אורך קטע מקסימלי 550m, אורך גל קצר

1000Base-LX

סיבים אופטיים - אורך קטע מקסימלי 5000m, אורך גל ארוך

1000Base-CX

2 זוג STP- אורך קטע מקסימלי 25m

1000Base-T

4 זוגות של UTP - אורך קטע מקסימלי 100m

1000Base-SX תומך בקישורים דו-צדדיים עד 275 מטר, השתמש בלייזר 850nm גל עם טכנולוגיית ערוץ סיבים. זה יכול לשמש רק סיבים multimode עם קידוד 8B / 10B ב 1. קו 25Gbps.

1000Base-LX שונה רק מאורך גל ארוך יותר של 1300nm ומעלה.

1000Base-CX ו- 1000Base-T משתמש בכבלי נחושת ומרחקים מ -25 מ 'ל -100 מ' בהתאמה.

מה ההבדל בין

Fast Ethernet ו- Gigabit Ethernet ? מהירות ה- Ethernet המהיר היא 100Mbps, בעוד שמדובר ב- 1000Mbps ב- Gigabit Ethernet.

• ביצועים טובים יותר וצוואר בקבוק מופחת צפויים עקב רוחב פס גבוה יותר ב - Gigabit Ethernet מאשר Fast Ethernet.

• שדרוג מ- Ethernet ל- Fast Ethernet קל וזול יותר משדרוג Fast Ethernet ל- Gigabit Ethernet.

• יש צורך בהתקני רשת ספציפיים, שיכולים לתמוך בקצב נתונים של 1000Mbps, ב- Gigabit Ethernet.

התקנים המחוברים ל- Gigabit Ethernet זקוקים לתצורה ידנית במידה מסוימת, בעוד שרוב המכשירים המחוברים ל- Fast Ethernet מגדירים באופן אוטומטי את עצמם - משא ומתן על המהירות האופטימלית ועל הדופלקסיות.